CHEVROLET KONUŞUYOR; SiRi ve iNDiRiMLERLE


Los Angeles Uluslararası Otomobil Fuarında yapılan açıklamaya göre önümüzdeki yılın başlarında Chevrolet Spark ve Aveo sesli komutla çalışan akıllı asistan Siri ile birlikte sunulacak.

Mobil işletim sistemi iOS 6 ile uyumlu bir iPhone’u (4S veya daha yeni model) olan kullanıcılar, otomobillerinin standart Chevrolet MyLink bilgi-eğlence sistemi aracılığıyla Siri’yi kullanabilecekler. Müşteriler böylece gözlerini yoldan ve ellerini direksiyondan ayırmadan, güvenli bir şekilde çeşitli işlerini yapabilecekler. Dikkatin dağılması ihtimalini daha da azaltmak amacıyla, Siri ‘Hands-Free’ modunu daha da öteye
taşıyan ‘Eyes Free’ modunda çalışacak. Sistemin bu modda çalışması, kullanıcının iPhone’unu yalnızca sesli komut vererek kullanmasını sağlıyor ve cihazının ekranının aydınlanmasını engelliyor.

Kullanıcılar Bluetooth aracılığıyla iPhone’larının MyLink radyo bağlantısını sağlayarak sistemle eşleştirebilecek ve direksiyonun üzerindeki ses aktivasyon düğmesini kullanarak Siri’nin ‘Eyes Free’ modunda çalışmaya başlamasını ve çalışmayı sonlandırmasını sağlayabilecek.

ABD’de, Spark ve Aveo/Sonic RS model otomobil sahipleri Siri’yi ‘Eyes Free’ modunda kullanarak şunları yapabilecekler:

 • iPhone’larında kayıtlı kişileri sesli komut vererek ellerini kullanmadan arayabilecekler.
 • iTunes kütüphanesindeki şarkıları çalabilecekler. Hatta müzik kaynaklarını otomatik olarak değiştirerek AM/FM/XM radyo modlarından iPod moduna geçebilecekler.
 • Herhangi bir telefon numarasından veya iPhone’larında kayıtlı kişilerden gelen iMessage veya kısa mesajları dinleyebilecekler, yeni mesaj oluşturabilecekler ve gönderebilecekler.
 • Ajandalarına erişerek randevu ekleyebilecekler.
 • iPhone’larının ekranının aydınlanmasını engelleyerek dikkat dağınıklığını en aza indirebilecekler. Cihaz, Siri maç sonuçları ve ulusal tatil günleri gibi basit soruları yanıtlarken bile aydınlanmayacak. 
 • Chevrolet modellerinde kış indirimleri devam ediyor
 • Otomatik vitesin konforu Aralık ayı boyunca Cruze 1.6 benzinli modellerde hediye
  • Yeni Aveo  anahtar teslim 29.850 TL’den başlayan fiyatlarla
  • Yeni Cruze anahtar teslim 39.393TL’den başlayan fiyatlarla
  Lanse edildiğinden bu yana farklı tasarımı ve zengin donanımına ek olarak Euro NCAP’ten aldığı 5 yıldız ile de pazarda kendine özgü bir yer edinen ve Chevrolet'nin dünyada en çok satılan modeli olan Chevrolet Cruze, dinamik ve çarpıcı gövde tasarımı yanı sıra yeni stationwagon gövde tipi ve yeni 140 beygir gücündeki 1.4lt Turbo motor seçeneğiyle hem konfor hem de yakıt ekonomosini bir arada sunuyor.
   
  Yeni Cruze’un iç mekanında yeni tasarım bir orta konsol, MyLink interaktif bilgi eğlence sistemi ve yeni bir geri görüş kamerası yer alıyor. Sofistike bir bilgi-eğlence sistemi olan Chevrolet Mylink’in ekranına tek bir dokunuşla telefon rehberine ulaşıp, aracın dahili ses sistemini kullanarak çağrı yapmak mümkün olduğu gibi, cep telefonundaki müzik arşivine ulaşabilir, ya da USB kablosu üzerinden iPod, iPad ve benzeri medyaçalarları bağlayarak müzik, resim ve film içeriğini ekrana yansıtabilirsiniz. Cruze, yenilenen iç ve dış tasarımı, teknolojik donanım özellikleri, 1.4 litre 140HP Turbo motor seçeneği ve 39.393TL’den başlayan fiyatlarla Chevrolet bayilerinde sizi bekliyor. Aralık ayında lansmana özel kaçırılmayacak fırsatlar sunan Yeni Chevrolet Cruze HB ve Sedan’da otomatik vitesin konforu sadece Aralık ayında  1.6 benzinli modellerde hediye ediliyor.
   
  Chevrolet Cruze’larda zor yol koşullarında başarılı manevra yapılmasına yardımcı olan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), ABS fren sistemi ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD) standart olarak sunuluyor. Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurmaya olanak tanırken, sürücüye rafine bir sürüş deneyimi de sağlıyor.

  Yeni Captiva’larda 79.950 TL'den başlayan fiyatlarla 
  77 sene önce satışa sunduğu Suburban Carryall ile başlayan SUV geleneğindeki iddiasını sürdüren Yeni Chevrolet Captiva’lar Aralık ayında avantajlı fiyatlarla sunuluyor. EURO NCAP’den 5 yıldızlı, 8 hava yastığı, standart ESC özelliği, yeni 2.0 lt 163 beygir Turbo Dizel motor, yeni 6 ileri otomatik vites ve ekonomik yakıt tüketim sürüşü sağlayan sürüş modu ile 100 km’de 7.7Lt ortalama tüketimi ile yakıt tasarrufunun ideal dengesini sunan Yeni Chevrolet Captiva, Aralık ayında 500 TL’den başlayan taksit avantajıyla satışa sunuluyor.

  Aralık ayına özel  29.850TL’den başlayan fiyatlar ve 250 TL’den başlayan taksitlerle Chevrolet yeni Aveo sahibi olmak artık çok kolay
  Euro NCAP tarafından 2011 yılında kendi segmentinde "Sınıfının En Güvenli Otomobili" seçilen ve 2012’nin ilk yarısında Avrupa’da en çok satılan Chevrolet modeli olan Yeni Aveo HB ve Sedan modellerinde kaçırılmayacak fırsatlarını Aralık ayında da sürdürüyor.

  Bir depo ile 1.200 km’lik ekonomik sürüşe olanak sağlayan ve çocuk güvenliğinde 1 numara olan Yeni Aveo; 75hp ve 95 hp gücündeki yeni nesil dizel motorları, 3.7 lt ortalama yakıt tüketim değeri ve start stop teknolojisi ile rakiplerine fark atıyor. Tüm Yeni Aveo’larda 8 hava yastığı, ESC, yokuşta kalkış desteği gibi üstün güvenlik özellikleri standart olarak sunuluyor. 
   
 • Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder

  Follow by Email