İnovasyon ödüllü Bridgestone BOX Pendik’te açıldı

Lastik satış ve servis hizmeti için araç sahiplerinin ihtiyaç duyduğu her yere Bridgestone BOX’larla ulaşan Brisa, en yeni Bridgestone BOX’u Pendik’te faaliyete geçirdi. 2014 yılında Müşteri Odaklı Hizmet İnovasyonu Ödülü’ne layık görülen uygulama, Brisa iş ortağı İmaj Oto tarafından açıldı. Bridgestone BOX, araç sahiplerine lastik satış, servis, akü ve klima hizmetleri konusunda yardımcı oluyor.

Türkiye’nin lastik pazarı lideri Brisa’nın yenilikçi bir hizmet konsepti olarak hayata geçirdiği Bridgestone BOX’ların bir yenisi Pendik’te faaliyete geçti. 2014 yılında Müşteri Odaklı Hizmet İnovasyonu Ödülü’ne layık görülen yenilikçi uygulama, yüksek müşteri memnuniyetine odaklanıyor ve araç sahiplerinin ihtiyaç duyduğu her yere erişmeyi hedefliyor. Pendik Bridgestone BOX, Brisa iş ortağı İmaj Oto tarafından açıldı.
Gerektiği zaman, gerektiği yerde konumlanan tam teçhizatlı servis özelliği taşıyan Bridgestone BOX’ta lastik satış, sökme-takma, balans ayarı, nitrojen dolumu, akü ve yağ değişimi, klima gazı dolumu gibi yolculuk anında en çok ihtiyaç duyulan hizmetler veriliyor.
Bridgestone BOX, araç sahiplerinin lastik alımı ve servis ihtiyaçlarını karşılamaları açısından en çok zorlandıkları yerleri öncelikli olarak hedefliyor. Bu nedenle BOX’ların konumlandırması da sürücülerin sıkça kullandıkları güzergahlar gözden geçirilerek, mevsimsel ihtiyaçları da dikkate alınarak yapılıyor.
Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat, şu değerlendirmede bulundu:
“Müşteri odaklı vizyonumuz doğrultusunda Bridgestone BOX’u bir hizmet inovasyonu olarak hayata geçirdik. 2014 yılında bu uygulamamız Müşteri Odaklı Hizmet İnovasyonu Ödülü’ne layık görülerek yenilikçiliğiyle dikkat çekti. Bridgestone BOX’lar hem yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyor hem de hızlı ve sürdürülebilir bir satış ve servis modeline dönüşüyor. Amacımız, sürücülerin ihtiyaç anında sanayi sitelerine gitmekle zaman kaybetmeden, merkezi noktalarda kaliteli ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak. İş ortağımız İmaj Oto ile birlikte Pendik’te açtığımız en yeni Bridgestone BOX, şehir içinde lastik satış ve bakım hizmetlerine kolayca erişim sağlıyor. Yolculuğunuzun geleceğini tasarlama vizyonumuz ışığında, inovatif hizmetlerimizle her zaman müşterimizin yanında ve araç sahiplerinin yakınında olmaya devam edeceğiz.”
Brisa hakkında:
Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, Türkiye lastik endüstrisinin lideridir. Brisa’nın kökleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda Brisa, bugünkü adını almıştır ve 25 yılı geride bırakmıştır.
1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Brisa, 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi olmuştur. Brisa, bugün Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi konumundadır. Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Bu tesis, aynı zamanda, Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Brisa, Aksaray OSB’de kuracağı 4,2 milyon adet lastik üretim kapasitesine sahip yeni bir üretim tesisini 2018 yılında devreye almayı planlamaktadır.
Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini çevresel, ekonomik ve toplumsal açıdan ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu ‘Turnalar hep uçsun’, eğitime katkısını ortaya koyduğu ‘Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği’, trafikte güvenli sürüşe katkı sağladığı ‘Lassa Yola Sağlam Çık’ ve kültürel bir değer olan ‘Brisa Müze’ bu anlamda ön plana çıkan projeler arasında yer almaktadır.
‘Yolculuğunuzun Geleceğini Tasarlıyoruz’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Brisa, bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşümünü hızla devam ettirmektedir.
Brisa, vizyonundan aldığı ilham ve sürdürülebilirlik ve inovasyon anlayışıyla, fosil yakıt kullanmadan yalnızca güneş enerjisiyle çalışan “Solar Impulse”ın dünya çevresinde yaptığı yolculuğun Türkiye Resmi Partneri olmuştur.
2014 yılında “Türkiye’nin lastik markası’ Lassa’nın 40. yılını kutlayan Brisa, Bridgestone, Lassa,Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, Energizer akü markası, OtoPratik, Propratik, Lastiğim, Lastik Vs ve Speedy satış noktaları, lastik.com.tr adreste lastik değişimi ve bakımı web sitesi, Mobilfix ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan mobil bakım servisi, Probox ve Bridgestone Box mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmeti ile Türkiye’ye değer kazandırma kararlılığındadır.
www.brisa.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email