Pegasus Kargo ve İstanbul Üniversitesi sektörü buluşturuyor

Pegasus Kargo ile Türkiye’nin ilk ve tek lojistik fakültesi olan İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi iş birliğinde 23 - 24 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Konferansı sektörde kariyer yapmak isteyen öğrencilerle sektörün farklı alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda kuruluşun temsilcilerini bir araya getirecek.
Taşımacılık ve lojistik sektörü duayenlerini öğrencilerle buluşturacak olan iki günlük konferansta, sektörde yıllar boyunca deneyim kazanmış olan üst düzey yöneticiler sektördeki gelişmeleri ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar.

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Avcılar Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Konferansı’nın açılış konuşmasını Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk yapacak. Konferansa ayrıca Pegasus Hava Yolları’nın üst düzey yönetiminde yer alan Yer İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Uğurluteğin, Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Reha Özdemir, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Ulga, Kargo Direktörü Aydın Alpa, Uçuş İşletme Direktörü Aydın Yumrutaş ve Operasyon Kontrol Merkezi (OCC) Müdürü Ümit Kula katılarak kendi alanlarındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar. Bu sayede öğrenciler, aldıkları akademik eğitimi gerçek mesleki tecrübelerle harmanlama fırsatı yakalayacak.

Konferansta yer alacak diğer konuşmacılar ise şöyle;
Taşımacılık ve Lojistik Konferansı’na konuşmacı olarak Pegasus yöneticilerinin yanı sıra, Reibel Taşımacılık ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Arif Badur, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Kargo Operasyon ve Pazarlama Müdürü Harun Ay, Lufthansa Cargo AG Türkiye Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu, UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, Ekol Lojistik Taşımacılık Genel Müdürü Murat Boğ, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Dekan Yardımcısı Yardımcı Doç Dr. Gültekin Altuntaş, Damco CEO-Doğu Akdeniz Bölgesi Okyay Öztugran, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Çetin Nuhoğlu, Solmaz Gümrük Müşavirliği A.Ş. Başkanı Asım Barlın, Militzer&Munch Uluslararası Nakliye ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. Türkiye Delegesi Kosta Sandalcı, DHL Express Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tonguç, IATA Türkiye Azerbaycan ve Tükmenistan Proje Yöneticisi Okan Oğur, Saudi Airlines Cargo Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rainer Muller, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yaşar, S Sistem Lojistik Hizmetler Genel Müdürü Sema Barlın, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, Homeland Bahçe Mobilyaları Genel Müdürü Seyit Akyüz ve OMSAN Denizcilik Deniz Ticaret Müdürü Umut Uğurlu katılacak.
Pegasus Hava Yolları Hakkında
1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsemiştir. Pegasus, uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost” (düşük maliyetli hava yolu) modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus, misafirlerini 33’ü yurt içinde, 70’i yurt dışında olmak üzere toplam 41 ülkede 103 noktaya ulaştırmakta ve İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya ve Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.

Sosyal Medyada Pegasus Hava Yolları’nı Takip Etmek İçin:
www.flypgs.com www.facebook.com/PegasusHavayollari twitter.com/ucurbenipegasus
instagram.com/pegasusairlines  www.youtube.com/flymepegasus  plus.google.com/+PegasusHavayolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email