Lexus, Tokyo'da; RC F, GS F ve LS+ Concept Modellerini Sergiledi

45. yaşındaki Tokyo Otomobil Fuarı, yeni teknolojileri ve sıradışı otomobilleri ziyaretçilere gösterirken otonom sürüş yeteneklerine sahip Lexus LS+ Concept modelinin dünya prömiyeri ile F modellerinin 10. yılı anısına imal edilen RC F ve GS F’in sınırlı  sayıdaki versiyonları da ilgi çekiyor.

Herkesin sorunsuz ve güvenli bir şekilde seyahat etmesine olanak tanıyan ve ileri teknolojilerle donatılan LS+ Concept aynı zamanda markanın amiral gemisi sedanın gelecekteki tasarım dilini de gösteriyor. Lexus, otonom sürüş teknolojisini 2020’de yol otomobillerinde kullanmaya başlayacak. Premium üretici böylece trafik kazalarının yaşanmadığı bir dünya hedefine, geliştirdiği otonom sürüş teknolojileriyle ulaşmayı amaçlıyor.Gelecek jenerasyon Lexus modellerinin tasarımı hakkında da fikirler veren LS+ Concept, otoyolda tüm trafik şartlarını algılayacak ve yanıt verecek kapasiteye sahip. Şerit değiştirme işlemini kendi kendine yapabilen teknoloji, istendiğinde aracı kendi şeridinde takip mesafesini koruyarak da kullanmaya devam edebiliyor. Daha yüksek otonom sürüş kapasitesi için araçtaki Yapay Zeka da, yol ve çevre bilgilerini öğrenerek kendisini geliştirebiliyor.

Tokyo’da sergilenen bu ileri teknoloji, şehir içi yardımcı sistemleriyle birlikte 2020’nin ilk yarısından itibaren Lexus modellerinde kullanılmaya başlanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email