Güvenli Sürüş Eğitimleri Başladı…

10.04.2018 Türkiye’de her gün meydana gelen ortalama 9 traktör kazası, hem can hem de mal kaybına yol açan sosyal bir sorun olarak dikkat çekmekte. TürkTraktör kazalarda yaşanan bu kayıpları azaltmak ve bu konuya yönelik farkındalığı artırmak amacıyla 2017 yılı sonunda “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” sosyal sorumluluk projesini başlattı. 


Projenin ilk adımı olarak ise bir dijital eğitim yarışması düzenlendi. 9 haftada toplamda 11 bin 500’den fazla kişinin katıldığı bu yarışmada, temel bazı bilgilerin bilinmediği ve alınması gereken güvenlik tedbirlerinin de alınmadığı tespit edildi. %90’nı traktörü sahibi ve %93’ü de ehliyetli traktör kullanıcısı olan katılımcıların yarısından fazlası (%55) yarışma sonunda Güvenli Sürüş Eğitimi almak istediklerini de ifade etmişti.

Bu tespitler üzerine TürkTraktör, New Holland ve Case IH bayileri ile birlikte ‘Bilinçli çiftçi ile yollar güvende’ sloganıyla farklı şehirlerde güvenli sürüş eğitimlerine başladı.

TürkTraktör Akademi Eğitmenleri Güvenli Sürüş Eğitimleri ile farklı şehirlerde çiftçilerle buluşuyor

Yılın hemen başında Manisa Soma’da; Mart ayında da Ankara’da düzenlenen Güvenli Sürüş Eğitim ve etkinliklerinde çiftçilerle bir araya gelen TürkTraktör Akademi Eğitmenleri ve bayileri; Nisan ayı programı kapsamında yer alan Diyarbakır ve Adana eğitimlerini de tamamladılar.


TürkTraktör Akademi Eğitmenleri ve bayileri Nisan ayında Konya, Manisa, İzmir ve Tekirdağ’daki çiftçilerle de buluşacak ve katılımcılara teorik bilgilendirmeleri yaparken; sahada doğru ve güvenli traktör kullanımını deneyimleten teknik eğitimler de verecekler. 


Tüm yıl boyunca Türkiye’nin farklı illerinde de devam edecek eğitimler ve proje kapsamında hayata geçirilen diğer çalışmalara www.bilincliciftci.com adresinden ve projenin Facebook hesabı olan @bilincliciftci/ adreslerinden ulaşılabiliyor.


Bu hareket ile tarım sektöründe yaşanacak her tür işgücü kaybı nedeniyle ulusal ekonomide ortaya çıkacak kayıpları azaltmak da hedefler arasında yer alıyor.


TürkTraktör Hakkında
Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2017 yılı sonunda 48.302 adettir. Türkiye'de kesintisiz 11 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI'in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bine yakın kişi çalışmaktadır. "Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak" ilkesiyle Hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email