Volkswagen'den yeni ağır abiler

 Yeni Volkswagen konsepti‘Driving the Future – Geleceğin Sürüşü’ sloganını  kullanan Volkswagen, Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda, gelecek modellerinin ipuçlarını taşıyan konsept araçlarını ve Amarok Atacama’yı da tanıttı.
Volkswagen Ticari Araç, ‘Geleceğin Sürüşü’ sloganıyla, farklı müşteriler, farklı ürün ve yolcu taşımacılığı ihtiyaçları için çeşitlilik ve mobilite çözümleri sunan Caddy, Amarok, Crafter, Transporter, Caravelle serilerini sergiledi.
Amarok Atacama
Beş yıl gibi kısa bir süre önce pazara sunulmasına karşın önemli bir başarı yakalayan ve ‘Yılın 4x4 Aracı’, ‘Yılın Off-road Aracı’, ‘Almanya Yılın Ticari Aracı’ gibi birçok ödülü alarak bunu perçinleyen Amarok, fuarda Volkswagen’in sergilediği modellerin başında yer aldı.
Amarok’un fuarda sergilenen yeni versiyonu Atacama ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi gördü. Amarok Trendline üzerinden yaratılan bu özel seri, fuarda ilk kez sergilendi.

Birçok özelliğini Amarok Highline’dan alan Atacama’da renkli dikişlere sahip direksiyon simidi, vites kolu, el freni, yeni 17" Albany jantlar, Bi-Xenon farlarıyla son derece dikkat çekici bir kimliğe bürünmüş.  Amarok Atacama, tek kabin, otomatik şanzıman ve 4x2 seçeneğiyle de satın alınabiliyor.
Herkese, her sektöre bir Caddy
Özellikle son birkaç yıldır en küçük Volkswagen Ticari Araç olarak daha popüler bir konuma ulaşan ve ‘Yılın Vanı’, ‘Yılın Ticari Aracı’, ‘KEP Yılın Vanı’, ‘Filo Ödülü’, ‘Almanya Yılın Ticari Aracı’ gibi bir çok ödülü alan Caddy, fuarda yeni ve farklı versiyonlarıyla yer aldı.  Caddy ailesinin en tasarruflu versiyonu olan; 102 PS güce ve 4,5 lt’lik ortalama yakıt tüketim değerine sahip çevre dostu Caddy BlueMotion, ve Cross Caddy fuarda başarılı model ailesini temsil ettiler.

Bir efsane; Transporter
İlk olarak 65 yıl önce otomotiv dünyasına katılan ve o tarihten bu yana bir sınıfın ilki olan Volkswagen Transporter da fuarda farklı versiyonlarıyla bulundu. 2013 yılından 180 binden fazla satış rakamına ulaşan Transporter, 2.0 TDI motoruyla, 114 PS veya 140 PS güç üreten, Start&Stop sistemi, 5-ileri vites kutusuyla ortalama 5,8lt yakıt tüketim değerine sahip Transporter BlueMotion, standart olarak sürekli dört tekerlek çekişe sahip, 140 PS ve 180 PS’lik TDI motoruyla, off-road kullanımı da imkan veren Transporter Rockton ile Transporter Combi, Caravelle, Multivan ve California gibi çeşitli özel model versiyonlarıyla yer aldı.
Geleceğin Transporter’ı : TRISTAR
Volkswagen, IAA’de bir de dünya prömiyeri yaptı; genişletilmiş kabin, diferansiyel kilitli mekanik arka aksla sürekli dört tekerlekten çekiş sunan ve yerden 30 mm daha yüksek tasarlanan, keskin hatları, LED farları, ön bölümün değiştirilmiş mimarisiyle TRISTAR, gelecekteki modellerin ipuçlarını verdi.
 Yeni Volkswagen konsepti
En büyük Volkswagen: Crafter
Volkswagen Ticari Araç’ın ürettiği en büyük model olan Crafter da fuarda sergilenen bir başka model oldu. Diğer model ailelerinde olduğu gibi, Crafter ailesinin de BlueMotion versiyonu stantta sergilendi.

100km’de sadece 6.3 litre yakıt tüketim değerine ve km’de 179 gr CO² emisyon değerine sahip Crafter BlueMotion, Start&Stop, enerji yönetimi sistemi ve düşük yuvarlanma direncine sahip lastikleriyle son derece tutumlu bir model.

Crafter’in bir başka versiyonu olan ve cross-country özelliklerini barındıran, sürekli dört tekerlek çekiş sistemine sahip Crafter 4MOTION da ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara