Bu otomobiller başka

 klasik otolar geçit törenindeİstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), 
etkinliklerine devam ediyor.Yılların ihtiyar delikanlıları renkli görüntüleriyle  bu tarihi günde tebessüm dolu dakikalar  geçirmemize sebep oldu..
İstanbul Avrupa Yakası Vatan Caddesi’nde ve Anadolu Yakası Bağdat Caddesi’nde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet resmi geçit törenlerine 91 Klasik araçla katılan İstanbul Klasik
Otomobilciler Derneği (İKOD); Cumhuriyet’in 91. yılına “Her yerde Cumhuriyet” temasıyla vurgu yaptı.
Ulusal bayramlarda Mobil 1’in destekleriyle İKOD tarafından gelenekselleştirilen klasik otomobil kortejleri, Cumhuriyetin geçmişten geleceğe taşınması gerekliliğine de bir gönderme niteliği taşıyor. Her iki yakada da resmi geçit törenlerini izlemeye gelen vatandaşlar,Türk bayraklarıyla süslenmiş klasik otomobilleri görünce coşkularını daha da artırdılar.
Her biri yarım asrı devirmiş klasik otomobillerin motorları, Mobil 1 sentetik motor yağı ile korunuyor. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD)en son 30 Ağustos’ta 200 klasik araçla İstanbul Park Formula 1 pistinde zafer turu atmıştı. 
1940’lı yıllardan 1970’li yıllara kadar Chevrolet, Buick, Pontiac, Ford, Volkswagen, Cadillac gibi birçok markanın çeşitli modellerinin katıldığı klasik araç konvoyları İKOD tarafından tüm ulusal bayramlarda gerçekleştiriliyor.
 klasik otolar geçit töreninde

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email