NGK Spark Plug RaciNGK yarış ekibi, 2016 yılının VLN yarışlarına hazırlanıyor

 NKG yarıştada verimliAlmanya’daki VLN Dayanıklılık Şampiyonası, en popüler ve en köklü amatör motor sporları serileri arasında yer alıyor. Bu şampiyonaya 200’ü aşkın uluslararası ekip katılıyor.2015 yılında NGK Spark Plug Europe’ın ekibi olan RaciNGK da ilk defa katıldı ve son derece başarılıoldu. Yeni sezona hazırlıklar çoktan başlamış durumda.
 Tarihindeki 39. VLN şampiyonasının düzenlendiği 2015 yılında yarışlara yeni bir ekip dâhil oldu: NGK Spark Plug
Europe, VLN’nin SP8 kategorisinde kendisine ait bir araçla katıldı. Çeşitli pilotlardan oluşan bir takım, Ferrari 458 Challengeotomobiliyle RaciNGK ekibi adına yarışlara çıktı.
NGK logosunu taşıyan İtalyan süper spor arabası seriye etkileyici bir giriş yaparak, katıldığı SP8 kategorisinde son iki yarışı kazandı. Daha da dikkat çekici olan ise, her iki yarışta, gerek aracın gerekse pilotların genel VLN klasmanında da olağanüstü derecelere ulaşması idi. Ekibimiz, gösterdiği müthiş performansla bu birinciliklerden başka sezon boyunca üç ikinciliği de elde etti.

“Yarışlar ve özellikle de dayanıklılık yarışları, NGK Spark Plug Europe için ideal bir platform oluşturuyor”diyen Doğu Avrupa Yenileme Pazarı Genel Müdürü Tufan Baysal, sözlerine şöyle devam etti: “Araçta yer alan NGK ve NTK marka buji ve sensörleri, en zorlu testten geçiriliyor. Her yeni yarışta ürünlerimiz, amansız bir rekabet baskısı karşısında teknolojik gücünü kanıtlıyor.”
Bir şey kesin: Yarışların tekrar başlamasına sadece birkaç ay kaldı! 2016 yarış sezonu Nisan ayında start alacak. RaciNGK ekibi daha şimdiden yoğun bir şekilde önümüzdeki sezona hazırlanıyor.
 NKG yarıştada verimli
NGK hakkında: NGK, bujilerin, kızdırma bujilerinin ve lambda sensörlerinin dünya çapında lider tedarikçisidir. Dünyanın dört bir yanında üretim tesisleri ve satış teşkilatları bulunan şirket, toplam 13 bin çalışanıyla yılda yakl. 2,7 milyar Avro ciro elde etmektedir.
Tüm kıtalarda faaliyet gösteren NGK’nın 43 grup şirketi, 24 üretim tesisi ve 5 teknoloji merkezi bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email