Çan’da Team Mobil 1 Kazandı

 23  Nisan Çan Yarışları2016 Türkiye Trial Şampiyonası ikinci yarışı, 23-24 Nisan tarihlerinde Çanakkale’nin Çan ilçesinde düzenlendi…Aynı anda start alan, 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların, zorlu arazi şartlarında birbirlerine destek olarak tamamlamaya çalıştıkları trial branşında, sezonun ikinci yarışı 9 takım 18 araç ve 36 sporcu katılımı ile düzenlendi.

Kısa adı BASK olan Bursa Alternatif Sporlar Kulübü tarafından Çanakkale Çan ilçesinde yer alan Çağlayan Tepesi’nde yer alan parkurda düzenlenen yarışı, her iki gün çok sayıda sporsever heyecanla takip etti. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve Çanlı çocukların Çan Termal Otel önünde start vermesiyle başlayan yarış, renkli görüntülere sahne oldu.
 8 kapıdan oluşan Çan Belediyesi Etabı ve 9 kapıdan oluşan BASK Etabı olmak üzere 2 ayrı etaptan oluşan yarışa ilgi büyüktü.
2 günlük zorlu mücadele sonunda 1:29,52 toplam zamanı ile Suzuki Vitara'lar ile yarışanErtan Uçar-Mehmet Berat Atagün ve Şencan Özkurt-Fuat Sarper ekiplerinden kurulu Team Mobil1 takımı günü birincilikle tamamladı. Land Rover ile yarışan Avni İnce-Ali Demirayak ve Osman Balkı-Cemafer Bulut ekiplerinden oluşan Kayalar takımı 2:38,13 toplam zamanı ile yarışta ikinciliği kazandı. 
Yarışın üçüncüsü ise 03:39,56 toplam zamanı ile Detoro ile Seda Özkutlu-Şayhaydar Argaç ve Ali Fuat Bilgin-Mehmet Emir'den oluşan Aydoff Trial Team oldu.
 23  Nisan Çan Yarışları
2016 Türkiye Trial Şampiyonası’nda sezonunun üçüncü yarışı 04-05 Haziran tarihlerindeSinop Offroad Kulübü (SİNOFF) tarafından Sinop’ta organize edilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email