GEFCO Türkiye’den CO2 salınımını 4 kat azaltan proje

GEFCO Türkiye, Bitmiş Araç Lojistiği’nde önemli bir yeşil lojistik projesine imza attı. CO2 salınımının 4 kat azaltıldığı proje kapsamında Almanya Leipzig’den teslim alınan otomobiller Tekirdağ Limanı’na kadar 2000 km’lik trenyolu kullanılarak getirildi. 28 adet TIR’ın yollardan eksiltilmesi ile yakıt tüketimi azaltıldı.

Küresel lojistik lideri GEFCO, Bitmiş Araç Lojistiği’nde CO2 salınımını 4 kat azalttığı önemli bir yeşil lojistik projesine daha imza attı.1 Proje kapsamında 224 adet otomobil Leipzig’teki (Almanya) fabrikadan GEFCO Romanya denetiminde teslim alındı, GEFCO vagonlarına yüklendi. Trenyolu ile Tekirdağ Limanı’na kadar getirilen otomobillerin hasar kontrolü ve gümrük aktarım işlemlerinin GEFCO Türkiye tarafından tamamlanmasının ardından, otomobiller TIR üstünde nihai varış noktaları olan antrepoya teslim edildi.

2020 yılına kadar ekolojik ayak ve CO2 salınımı azaltılacak

GEFCO’nun sürdürülebilir kalkınma ve büyüme stratejisinin merkezini yeşil lojistik çözümleri oluşturuyor. 2020 yılına kadar ekolojik ayak izini sabit düzeyde korumayı amaçlayan GEFCO, CO2 salınımını azaltmaya yönelik çalışmalar kapsamında multimodal taşımacılığa ağırlık vererek tren ve deniz yolu kullanımlarını arttırıyor.

Karayolu taşımacılığında araçlarının yüzde 89’unda EURO 5 gibi çevre dostu motorları kullanan GEFCO, Gefbox sistemi ile ambalaj atığını da azaltarak verimli ulaşım ve dağıtım sistemlerini kullanıyor. Şirketin çevresel raporları doğrultusunda belirlenen eko-verimlilik uygulamalarıyla enerji, su ve atık kullanımının azaltılması hedefleniyor. GEFCO ayrıca CO2 salınımının azaltılması için taşımacılık personeline ‘doğru araç kullanma’ eğitimleri vererek personelin bilişsel ve duyusal alanda gelişimini de destekliyor.

2002 yılından bugüne Türkiye’de özel lojistik çözümleri sunan GEFCO, Bitmiş Araç Lojistiği ve dağıtımında uluslararası ve yurtiçi taşımacılıkta uzmanlığını ortaya koyuyor. İzmit ve Bursa’daki Araç Lojistik Merkezleri’yle otomotiv müşterileri için uluslararası standartlarda hizmet veriyor. Deneyimli lojistik ekibiyle şirket otomotiv sektörü için teslimat öncesi denetim, 24 saat güvenlik, son teknoloji IT sistemlerini kullanarak operasyonel çözümler sunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email