U.N. Ro-Ro’nun Pendik Limanı, ISO ve OHSAS sertifikalarını aldı

322 bin araç kapasiteli 12 modern Ro-Ro gemili filosuyla, Türkiye-Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarındaki intermodal taşımacılığın lider firması U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş., Rina Türkiye belgelendirme kuruluşu tarafından Pendik Ro-Ro Limanı’nda gerçekleştirilen denetimler sonucunda; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine ek olarak, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerini almaya hak kazandı. Türkiye'nin ihracat ve ithalatının büyük bir bölümünü gerçekleştiren uluslararası karayolu taşımacılarına, farklı
hizmetler sunan U.N. Ro-Ro; modern gemileriyle, programlı, izlenebilir, güvenli ve ekonomik bir alternatif oluşturarak, kombine taşımacılığın referans markası olarak öne çıkıyor.

U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş.’e ait 110.000 m² arazi üzerine kurulan 530 TIR park kapasiteli Pendik Ro-Ro Limanı’nda yapılan faaliyetlerin çevreye verebileceği olumsuz etkileri en aza indirmek adına verilen ISO 14001, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi organizasyonuna dair verilen OHSAS 18001 ve bir şirkette yapılan faaliyetlerin daha düzgün ve sistemli organize edilmesine dair kurulan ISO 9001 belgesini almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş. CEO’su Sedat Gümüşoğlu; “Türkiye'nin Avrupa'ya Ro-Ro hatları ile yaptığı ihracatın yüzde 65'ini gerçekleştiren U.N. Ro-Ro, modern gemilerden oluşan filosu, en son teknolojiyle işlettiği yüksek standartlardaki limanlarıyla, müşterilerinin sektördeki tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılarken; yetkin iş gücüne verdiği değer, sistemli organizasyon yapısı ve yeşil lojistiğin en önemli adımlarından biri olan intermodal taşımacılık yapan bir şirket olarak tüm bu değerlerini ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 9001 sertifikalarıyla taçlandırdı. Ro-Ro hatlarının pazar lideri olarak ilerleyen dönemde yeni yatırımlarla gücümüze güç katmaya, sektörün üst düzey standartlarını oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ticari gemiler ve yatlar için verilen hizmetlerinin yanı sıra, yönetim sistemleri, ürün ve personel belgelendirmesi, denetim hizmetleri ve endüstriyel test için belgelendirmesi de sunan RINA Türkiye Bölge Müdürü Bölge Müdürü Massimo Sanquerin ise “U.N .Ro-Ro İşletmeleri A.Ş’yi, ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 9001 belgelendirme sürecindeki başarılarından dolayı kutluyorum. Rina Türkiye olarak, sektör lideri U.N. Ro-Ro tarafından tercih edilen belgelendirme kuruluşu olduğumuz için gurur duyuyoruz” dedi.

U.N. Ro-Ro’nun sunduğu avantajlı fiyatlar, yeni liman bağlantıları, artan gemi ve tren kapasiteleri ile servis kalitesindeki iyileştirmeler neticesinde uluslararası karayolu nakliye ve lojistik firmalarına büyük ölçüde maliyet ve süre avantajları sağlamasıyla öne çıkıyor.

U.N. Ro-Ro
1994 yılında uluslararası nakliye firmaları tarafından kurulan U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş., 322 bin araç kapasiteli 12 modern Ro-Ro gemili filosuyla İstanbul (Pendik) ve Mersin’den, İtalya’daki Trieste Limanına, Pendik’den Fransa’daki Toulon Limanına düzenli ro-ro seferleri gerçekleştiriyor. Eylül 2014’den beri, U.N. Ro-Ro, faaliyetlerini Actera Group-Esas Holding ortak yatırımı yönetimi altında sürdürüyor. U.N. Ro-Ro, Türkiye'nin ihracat ve ithalatının büyük bir bölümünü gerçekleştiren uluslararası karayolu taşımacılarının, farklı taşımacılık seçeneklerini birlikte kullanarak daha verimli bir şekilde hizmet etmesini sağlamak amacıyla, modern gemilerle, programlı, izlenebilir, güvenli ve ekonomik bir taşımacılık seçeneği sunarak, bölgesinde intermodal taşımacılığın lider firması olmayı hedefliyor.
www.unroro.com.tr

Rina Türkiye
Rina Grup, 65 ülkede, 3000’in üzerindeki çalışan sayısı ile Denizcilik, Yat, Mühendislik, Test, Gözetim, Enerji ve Altyapı ve Belgelendirme konularında faaliyet gösteren, küresel bir servis sağlayıcısıdır . Türkiye merkezi, İstanbul’da olmakla birlikte, İzmir’de de bir ofisi bulunmaktadır. 1996 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermekte olan RINA Türkiye, ticari gemiler ve yatlar için verilen klas hizmetlerinin yanı sıra yönetim sistemleri, ürün ve personel belgelendirmesi, denetim hizmetleri ,endüstriyel test için belgelendirme hizmetleri,Karbon Ayakizi ,Su Ayak İzi doğrulamalarında ve Sosyal Uygunluk denetimlerinde katma değeri yüksek hizmetler sunmak sureti ile Türkiye’de güçlü bir çözüm ortağıdır. Rina Türkiye belgelendirme, doğrulama ve denetim faaliyetlerinin yanısıra yönetim sistemleri, endüstriyel eğitimler, sosyal uygunluk denetçi eğitimleri,kişisel gelişim ve Liderlik eğitimleri ve NACE Boya Kaplama/Korozyon kontrol eğitimleri gibi eğitim programları sunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email